- ATMOS to'lov yechimlaridan foydalanadigan sheriklar soni 700 dan oshdi
- ATMOS xizmatlari 99,98% mavjud edi, bu mustaqil auditorlarning monitoring tizimlari tomonidan tasdiqlangan
- O'rtacha ATMOS tizimlari daqiqada 6,300 muvaffaqiyatli so'rovlarni qayta ishladi.
- O'nlab turli sohalardagi yirik kompaniyalarning veb-saytlari, mobil ilovalari va boshqa interfeyslarida to'lov xizmatlarini ko'rsatish bo'yicha asosiy hamkorlik shartnomalariga kiritilgan
Ushbu ko'rsatkich kompaniyaga 60% daromad o'sishiga erishishga yordam berdi.
2024 yilda ATMOS o'zining rasmiy hamkori Uzcard tomonidan FinTech sektorini rivojlantirishga qo'shgan hissasi uchun mukofot oldi. Ushbu mukofot kompaniyaning innovatsion to'lov yechimlarini ishlab chiqish borasidagi sa'y-harakatlari va ularning O'zbekiston moliya sektorini raqamlashtirishga qo'shgan hissasini e'tirof etadi.
Bundan tashqari, 2024 yil May oyida ATMOS aksiyadorlik jamiyatiga (OAJ) aylantirishni muvaffaqiyatli yakunladi va ustav kapitalini 10 milliard so'mgacha oshirdi va Prezidentning 381-sonli qarori talablariga o'z vaqtida javob berdi.
ATMOS to'lovlarning yuqori sifati, ishonchliligi va xavfsizligini kafolatlaydi, sheriklariga biznesni rivojlantirishga va mijozlariga to'lovlarni tez va qulay amalga oshirishga yordam beradi.
ATMOS-bu onlayn xizmatlar, onlayn-do'konlar, bozorlar, aviakompaniyalar, mikromoliya tashkilotlari, to'lash xizmatlari, taksi xizmatlari va boshqalar uchun echimlarni taqdim etadigan to'lov tashkiloti. bu Uzcard, Humo, Visa va Mastercard to'lov tizimlarining bank kartalari orqali naqd pulsiz to'lovlarni amalga oshirish imkonini beradi.

700+ партнеров, $500м оборота и преобразование в АО: Платежная организация ATMOS подвела итоги 2024 года
Компания ATMOS поделилась итогами успешного 2024 года, ключевые цифры и факты:
- Объем успешно проведенных транзакций превысил эквивалент 500 миллионов долларов США.
- Количество партнеров, использующих платежные решения ATMOS, превысило 700
- В среднем через платежную инфраструктуру ATMOS проходило 30 тыс. транзакций в день
- Количество людей, воспользовавшихся инфраструктурой ATMOS за год - 1,5 миллиона человек
- Сервисы ATMOS были доступны в 99,98% времени, что подтверждается системами мониторинга независимых аудиторов
- В среднем системы ATMOS обрабатывали 6300 успешных запросов в минуту.
- Заключили ключевые партнерские соглашения для предоставления платежных услуг на сайтах, в мобильных приложениях и других интерфейсах крупнейших компаний в десятках разных отраслей
Данные показатели помогли компании достичь роста выручки в 60%.
В 2024 году ATMOS получила награду от своего официального партнера Uzcard за вклад в развитие финтех-сектора. Эта награда является признанием усилий компании по развитию инновационных платежных решений и их вклада в цифровизацию финансового сектора Узбекистана.
Кроме того, в мае 2024 года ATMOS успешно завершила преобразование в Акционерное Общество (АО) и увеличила уставный капитал до 10 миллиардов сум, своевременно выполнив требования Постановления Президента ПП №381.
ATMOS гарантирует высокое качество, надежность и безопасность платежей, помогая партнерам сосредоточиться на развитии бизнеса, а их клиентам — осуществлять оплаты быстро и удобно.
ATMOS - платежная организация, предоставляющая решения для онлайн-сервисов, онлайн-магазинов, маркетплейсов, авиакасс, микрофинансовых организаций, сервисов рассрочки, сервисов такси и др., позволяющие проводить безналичные расчеты через банковские карты платежных систем Uzcard, Humo, Visa и Mastercard.